Dentysta, Stomatolog Olsztyn

dentysta, stomatolog

Dlaczego polacy boją się dentysty

Obawa przed bólem oraz brakiem kontroli może przyczynić się do powstawania panicznych lęków wobec wizyty u stomatologa.

Chyba nikt nie ma wątpliwości iż wizyta w gabinecie stomatologicznym nie należy do przyjemności i ciężko spotkać osobę, która z entuzjazmem i radością udaje się do gabinetu stomatologicznego.Ludzie robią to tylko i wyłącznie iż jest to już konieczne lub z rozsądku, profilaktycznie. Głównym problemem pacjentów i czynnikiem zniechęcającym do wizyt jest znany nam od setek tysięcy lat ból. spytaliśmy co na ten temat sądzą specjaliści, o pomoc poprosiliśmy gabinet stomatologiczny z Krakowa. Mimo niebywałego postępu medycyny a w tym i stomatologii większość zabiegów jest bezbolesna lub prawie bezbolesna, z tego też powodu każdy pacjent/klient powinien żyć w świadomości, iż zakłady dentystyczne wyposażone są w całą gamę wyspecjalizowanych środków mających za zadanie minimalizację odczuwanego przez nas bólu.

Kwestie społeczne.

Jako społeczeństwo boimy się dentysty, od najwcześniejszych lat wpajamy sobie nawzajem niczym za pomocą poczty gminnej przekonanie, iż dentysta mus koniecznie wiązać się z bólem i cierpieniem.Małe dzieci już od najmłodszych lat są straszone przez rodziców wizytą u dentysty. Niektórzy wymyślają różne przyczyny unikania stomatologa jak na przykład problemy finansowe, znam ludzi którzy mimo mocno postępującej próchnicy zęba trzonowego są w stanie sami za pomocą kombinerek wyrwać sobie zęba, niż pójść do stomatologa i zrobić to bezpiecznie oraz na znieczuleniu.

Gdzie ludzie najczęściej chodzą do stomatologa?

Nie ma na to dokładnych danych, jednak procentowo w stosunku do liczby mieszkańców, więcej ludzi uczęszcza do dentysty w większych miastach,ma to jednak swoje powody, zęby ludzi z miasta są o wiele bardziej narażone na próchnice, zapewnia stomatolog.

Irena Werszler lek. stomatolog zapytana, czego boją się polscy pacjenci jako przyczynę podaję negatywne wspomnienia związane z przykrymi doświadczeniami u stomatologa jak na przykład borowanie w dzieciństwie. Tym, że byli zmuszeni do tego by usiąść na fotelu, a dźwięk maszyny do borowania przyprawia ich o dreszcze.

Na podziękowania zasługuje gabinet stomatologiczny z Krakowa.
Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku.

O autorze

Henryk Stawiarski
 

Dentysta Olsztyn
Strony www Olsztyn dla gabinetów dentystycznych

Polecamy

  • Saska, www.saskastudio.pl, indywidualne podejście do reklamy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej agencji reklamowej.
  • Salon ortopedyczny, sklep medyczny Olsztyn, Cormedica - zaopatrzenie ortopedyczne, rehabilitacyjne oraz sprzęt medyczny i sportowy
  • Potrzebujesz fachowego ubezpieczenia swojego gabinetu dentystycznego? Zapraszamy www.polisa.olsztyn.pl
  • . Profesjonalne ubezpieczenia Olsztyn.
Copyrights(c) DENTYSTA-STOMATOLOG.olsztyn.pl