Dentysta, Stomatolog Rzeszów

dentysta, stomatolog

ArtDentica Stomatologia Rzeszów » Przyjazny Dentysta - Stomatolog

ul.Paderewskiego 126D
Gabinet stomatologiczny oferujący Wysoki poziom , przyjazną atmosferę i miłą, fachową obsługę. Po wizycie u nas - dentysta nie będzie już dla Ciebie straszny - ZAPRASZAMY!
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
ARTDENTICA

Jolanta Stawarska-Bukowy
35-330 Rzeszów
ul.Paderewskiego 126D
tel. 017 85 55 742
email: rejestracja@artdentica.pl

 DIAGNOSTYKA RADIOLOGICZNA

posiadamy system radiografii cyfrowej ,który umożliwia znaczną redukcje dawki pochłoniętego promieniowania
STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

    * rekonstrukcje zębów po urazach i leczeniu próchnicy z użyciem materiałów wiernie naśladujących tkanki zębów
    * wybielanie zębów

LECZENIE ENDODONTYCZNE

w naszym gabinecie standardowo wykonujemy zdjęcie rtg w systemie cyfrowym przed rozpoczęcie leczenia endodontycznego, jak też po zakończonym leczeniu. Pozwala to na monitorowanie przebiegu leczenia i ocenę jego efektów po dłuższym okresie czasu.
Kanały korzeniowe wypełniamy metodą bocznej kondensacji gutaperki ,co pozwala na szczelne wypełnienie okolicy przywierzchołkowej i lepiej rokuje co do stanu zęba w przyszłości.
PROTETYKA STOMATOLOGICZNA

    * klasyczne protezy osiadające,
    * protezy bezklamrowe elastyczne,
    * protezy szkieletowe,
    * protezy na zatrzaskach,
    * protezy na uzębieniu resztkowym
    * korony i mosty ceramiczne na stali i metalach szlachetnych
    * wkłady dokanałowe
    * mosty na włóknach szklanych

PROFILAKTYKA PRÓCHNICY DZIECI i DOROSŁYCH

    * przeglądy jamy ustnej,
    * usuwanie złogów nazębnych,
    * piaskowanie zębów,
    * profilaktyka fluorowa,
    * leczenie nadwrażliwości

OZONOTERAPIA

Ozon jest gazem od niedawna wykorzystywanym w stomatologii. Jego działanie polega na eliminacji drobnoustrojów, w tym bakterii, grzybów i wirusów, przy czym jest bezpieczny dla człowieka.

Niestety, nie zastąpił on tradycyjnych metod leczenia, ale ze względu na swoje działanie, jest dużą pomocą przy leczeniu próchnicy u dorosłych i dzieci.

U małych dzieci np. 3-4-5 letnich nie zawsze istnieje możliwość całkowitego opracowania ubytku. Alternatywą jest opracowanie częściowe.
Jeśli dziecko nie pozwala na całkowite usunięcie próchnicy, ale jest usunięta rozmiękła zębina, aplikacja ozonu spowoduje eliminacje bakterii powodujących próchnice i pozwoli na wypełnienie zęba wypełnieniem czasowym lub stałym.

Jeśli próchnica jest w fazie początkowej tzn. w postaci białej plamy, wystarczy aplikacja ozonu i bardzo dobra higiena, a próchnica ma szanse się nie rozwinąć. Dotyczy to zarówno zębów mlecznych jak i stałych.

W przypadku niewielkich, otwartych ubytków w zębach mlecznych możliwa jest aplikacja ozonu baz doczyszczania i wypełniania ubytku. Warunkiem niezbędnym jest wzorowa higiena przy użyciu past z fluorem.

Po opracowaniu bardzo głębokiego ubytku, zwłaszcza jeśli doszło do obnażenia miazgi, zastosowanie ozonu zmniejsza prawdopodobieństwo leczenia kanałowego.

W trakcie leczenia kanałowego można ozonem dodatkowo wyjałowić kanał, zwłaszcza jeśli utrzymuje się uporczywa infekcja bakteryjna, nie poddająca się leczeniu.

Aplikacja ozonu do kieszonek dziąsłowych, powoduje cofanie się objawów zapalnych, zmniejszenie wysięku ropnego i złagodzenie dolegliwości bólowych.

Zmiany na skórze i błonach śluzowych typu opryszczka lub afta, po zastosowaniu ozonu goją się dużo szybciej i są mniej dokuczliwe.
LASEROTERAPIA

Laser biostymulacyjny to tzw. laser miękki. Jego działanie polega na tym, iż pobudza procesy naprawcze w tkankach, przyśpiesza gojenie, uśmierza ból, hamuje krwawienie.

Zastosowanie lasera po skomplikowanej ekstrakcji przyśpieszy gojenie, ograniczy krwawienie i dolegliwości bólowe.

Przy zmianach zapalnych okołowierzchołkowych ,laser pomaga je wygoić, pobudzając komórki do procesów naprawczych.

W początkowych stanach zapalnych miazgi, laser może pomóc wzmocnić naturalna odporność organizmu i ograniczyć leczenie zachowawcze.
Dentysta Olsztyn
Strony www Olsztyn dla gabinetów dentystycznych

Polecamy

  • Saska, www.saskastudio.pl, indywidualne podejście do reklamy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej agencji reklamowej.
  • Salon ortopedyczny, sklep medyczny Olsztyn, Cormedica - zaopatrzenie ortopedyczne, rehabilitacyjne oraz sprzęt medyczny i sportowy
  • Potrzebujesz fachowego ubezpieczenia swojego gabinetu dentystycznego? Zapraszamy www.polisa.olsztyn.pl
  • . Profesjonalne ubezpieczenia Olsztyn.
Copyrights(c) DENTYSTA-STOMATOLOG.olsztyn.pl